Избранные посты

Активна молодь- наше майбутнє

May 5, 2019

 

У Дружківці відбулась установча конференція зі створення дитячої консультативної ради при міському голові. Головним завданням дитячого дорадчого об’єднання має стати захист прав та інтересів дітей, а також залучення школярів і студентів до прийняття рішень в органах місцевого самоврядування з урахуванням їх думки. 

Цього дня юні депутати ( серед яких були представники нашої школи Ярослав Утенко та Павло Петриченко)мали змогу приміряти на себе роль своїх старших колег та провели перше засідання й голосування в сесійній залі для пленарних засідань Дружківської міської ради. За регламентом попередньо було обрано голову та секретаря, після цього молоді парламентарі спробували поставити на порядок денний та проголосувати своє перше рішення. Також члени дитячої ради мали змогу поставити свої питання співробітникам виконкому та дружківським депутатам. 

Зокрема юних учасників зустрічі цікавило, що необхідно зробити аби стати депутатом, як часто обирають місцевих депутатів, чи отримують вони платню за свою роботу, що входить до їх повноважень та багато іншого.
Після першого імпровізованого засідання дитячої ради школярі завітали до кабінету Дружківського міського голови Валерія Гнатенка. Керівник міста подякував учасникам заходу за виявлену активність та спитав, представники яких шкіл присутні. Як виявилося, до дитячої консультативної ради входять представники всіх дружківських шкіл.
Під час зустрічі міський голова зауважив, що віднині в Дружківці є вже три дорадчих органа: громадська рада, молодіжна рада та відтепер дитяча консультативна рада.

 Усі надані ними пропозиції є абсолютно рівнозначні, тож, якщо запропоновані ідеї в майбутньому будуть підтримані депутатами, то їх неодмінно втілять у життя. Тим більше Дружківка стала кандидатом світової ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді», і в рамках її реалізації, за умови виконання плану дій, місто вже наступного року зможе отримати 1.5 млн. гривень на підтримку та розвиток дітей і молоді.
«Чим більше буде ідей, тим більше буде сил та засобів для їх реалізації. Громадський бюджет, підтримка дитячих ініціатив, встановлення дитячих майданчиків та футбольних полів зі штучним покриттям, підтримка дітей-сиріт, - це все ми робимо спільними зусиллями», – підкреслив Валерій Гнатенко. Окрім самого спілкування, кожен із школярів зміг на декілька хвилин відчути себе справжнім мером і посидіти за столом керівника міста.
Щодо покладених на дорадчу раду завдань, то тут є над чим замислитись. 

Зокрема маленькі члени консультативної ради мають: вносити пропозиції спрямовані на поліпшення становища дітей та молоді у місті, брати участь в обговоренні і прийнятті рішень що стосуються дітей та молоді Дружківки, надавати пропозиції, рекомендації щодо покращення якості та ефективності заходів із захисту прав та інтересів дітей, налагоджувати взаємодію з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями з питань планування і проведення роботи з дітьми, вивчати та аналізувати процеси в дитячому середовищі, брати участь в організації та проведенні громадських обговорень та слухань, що стосуються питань дітей, а також у межах своїх повноважень розглядати звернення дітей та їх представників. На завершення заходу юні парламентарі отримали смачні подарунки та своє перше домашнє завдання в якості членів консультативної ради – розробити положення про дитячу дорадчу раду та інші необхідні нормативні документи.
Матеріал взято з сайту http://www.vesti.dn.ua/

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ось і настала мить розставання

May 31, 2018

1/1
Please reload

Недавние посты