Кожна друга дитина зазнає знущань у школі. Більшість дітей про це не розповідає, а вчителі дізнаються лише про 4% цих випадків. Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.
ДЕ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?
Якщо Ваша дитина постраждала від булінгу – зверніться до класного керівника, а в разі його/її неспроможності владнати ситуацію – до завуча або директора школи.
Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини.
Якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звертайтеся із заявою до поліції.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки.
Пам’ятайте: якщо Ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.
Відповідальність за деякі прояви булінгу наступає до досягнення дитиною 18 років.
З 14 РОКІВ:
Умисне тяжке тілесне ушкодження – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження – виправні роботи до 2 років, обмеження волі/ позбавлення волі - до 3 років.
Крадіжка (таємне викрадення чужого майна) – штраф від 50 до 100 від неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи від 80 до 240 годин, виправні роботи до 2 років, арешт до 6 місяців, позбавлення волі до 3 років.
Грабіж (відкрите викрадення чужого майна) – штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи від 112 до 240 годин, виправні роботи до 2 років, арешт до 6 місяців, позбавлення волі до 4 років.
Хуліганство – штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років.
З 16 РОКІВ:
Побої і мордування – штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботи - до 1 року, вчинені групою осіб — обмеження чи позбавлення волі до 5 років.
Погроза вбивством – арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років.
Умисне легке тілесне ушкодження – штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботами на строк до 1 року.
УВАГА! 0 800 213 103 Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги*