В одну-єдину мить
Спіткало чорне лихо,
Враз обірвалась нить,
Навколо стало тихо.
Чорніє сумно отвір
У різьбленім вікні,
І тріпотять фіранки –
Зчорнілі і сумні.
Все вкрилось лободою,
У селах ні душі,
Земля стала бідою –
Не треба вже й межі.
26 квітня – День Пам'яті загиблих в радіаційних аваріях і катастрофах. У цьому році виповнюється 33 роки з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.Чорнобиль – це трагедія, подвиг, попередження – останнє попередження людству. Для того, щоб Чорнобиль з його трагедією дійсно назавжди залишився б в минулому, є один-єдиний вихід: пам'ятати про нього постійно.
Про чорнобильську трагедію забувати не можна. Чорнобиль ставуроком для всього людства, змусив серйозно переглянутивимоги до надійності і безпеки ядерної енергетики.Ми зобов'язані завждипам'ятати тих людей, які чесно та мужньо виконалисвій борг: пожежників, які боролися з вогнем на станції,військовослужбовців, будівельників, які брали участь в ліквідаціїнаслідків катастрофи. Багато з них пожертвуваливласним життям заради життя інших. Не можна допустити, щобобірвалася пам'ять серця, щоб нащадки, забувши минуле, ще разпройшли по шляху помилок! Пам'ятайте Чорнобиль!
Цього дня в ЗШ №17 пройшли виховні години, година спілкування з історії аварії на Чорнобильській АЕС за участю учасника ліквідації наслідків аварії – Живолупом Олександром Федоровичем. Протягом дня по шкільному радіо лунали вірші, присвячені трагедії, учні 9-А класу проводили інформаційні хвилинки. До перегляду документального фільму «Чорнобиль. Точка часу» було запрошено учнів 6 – 7 класів.