Міністерство освіти і науки повідомило, що з 12 березня в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Тож Україна на карантині, але чи це привід повністю випадати з життя та навчання? Звісно ж, ні. Таким чином перед педагогами постало непросте завдання – як організувати освітній процес дистанційно. Адже є навчальні плани, яким потрібно слідувати, а до кінця навчального року лишилось не так багато часу. "Підхід до дистанційного навчання буде залежати від кожної конкретної школи і конкретного вчителя — наскільки вони виявляться готові гнучко і швидко перебудувати свою роботу, наскільки в дітей і вчителів є якісний інтернет-доступ і наскільки вони вміють ним користуватися"- йдеться у статті на сайті НУШ.
Отже, чи готове наше місто до дистанційної освіти? Останнім часом в соцмережах поширюються дописи щодо неспроможності навчальних закладів Дружківки налагодити освітній процес дистанційно. Насправді ж виявляється, що це не відповідає дійсності. У час комп'ютерних технологій учителі вже давно на "ти" з сучасними гаджетами- створюють блоги та сайти, групи в соцмережах, діляться із учнями відеоуроками, презентаціями, посиланнями, тестами.
17 березня за сприяння адміністрації школи #17 був організований тренінг " Classroom в системі дистанційної освіти". Звісно, керівництво закладу пам'ятає про обмеження щодо зібрань, тож тренінги проводилися для невеликих груп до 10 осіб. Своїми наробками щодо організації навчання за допомогою сервісів гугл поділилися учитель англійської мови Міхєєва В.О. та учитель інформатики Кудін О.В. Педагоги розповіли про переваги данної системи та вчили колег створювати навчальні курси, запрошувати учнів та додавати завдання. Учні 10Б та 5А, класні керівники Міхєєва В.О. та Бутовська В.М., із початку тижня вже працюють з Classroom, інші класи теж долучаються до процесу. Ми провели опитування серед учнів та батьків стосовно організаціїї такої форми навчання.
"Без школи, звичайно, нудно,-каже учениця 10 класу Ірина,-але завжди хотіла спробувати як це- навчатися вдома. Це круто: пишеш класні роботи в будь-який час, самостійні / контрольні через мережу. Без пояснень вчителів складно трохи, теми потрібно самому вивчати, але є матеріали, які вчитель розміщує для нас. Мені здається дистанційне навчання краще, ніж просто сидіти вдома і нічого не робити".
Також учениця 10класу Крістіна додає: "Як на мене, це зручно, адже не треба вставати рано, а можна розподілити час і вчитися. Але є мінус: іноді завдання підвисають або взагалі не відкриваються через погане інтернет з'єднання".
Батьки учнів теж підтримують ідею дистанційгої освіти під час карантину. Ділиться враженнями мати 5-класника Катерина Миронова: "Ідея дистанційного навчання спочатку лякала, бо це нове, щось інше й незвичне для дитини. Вихід із зони комфорту завжди насторожує. А потім, коли вчителі скинули всі завдання, стало все ясно і зрозуміло. Я вважаю, що це зручна форма навчання. Мінус тільки в тому, що іноді не завантажуються якісь завдання, думаю, це пов'язано з великим навантаженням на одну программу. Можливо, так відбувається, коли всі сідають за домашнє завдання одночасно. А так все подобається!" Євгенія Скоробагата каже: "Хотіла висловити величезну подяку за дистанційне навчання! Ми спробували це в перше і це цікаво, пізнавально! Буває не все відразу виходить зрозуміти, що до чого, це справа часу! Але дочці Єлизаветі дуже подобається!" Зрозуміло, в короткі строки неможливо налагодити дистанційне навчання на 100%, але робота розпочата та, сподіваємося, разом в партнерстві ми зможемо надати якісні освітні послуги.
Comments